Jaunumu RSS

ES2015 iekš draugiem.lv

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Kas ir prezidentūra ES Padomē?

Jaunumi sanemtFoto: ES2015.LV

Katra Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts rotācijas kārtībā uz sešiem mēnešiem kļūst par prezidējošo valsti un vada ES Padomes darbu. Prezidentūra ir iespēja katrai ES dalībvalstij neatkarīgi no tās lieluma vai iestāšanās laika ES ietekmēt ES dienaskārtību. Lasīt vairāk

Latvijas prezidentūras logo

Latvijas prezidentūras ES Padomē logo

 

Šī gada sākumā Ministru kabinets apstiprināja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo, kura pamatā likts arhetipisks dzirnakmens tēls. Latvijas prezidentūras logo autors ir dizaina grafiķis, Latvijas metāla naudas koncepcijas un dizaina autors Gunārs Lūsis. Lasīt vairāk

Iespēja atbalstīt prezidentūru

Prezidentūras ziedotāji un dāvinātājiFoto: Meritus Media

Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts aicina uzņēmējus un iedzīvotājus atbalstīt prezidentūras sagatavošanu un norisi Uzzināt vairāk

Jaunumi

Aicina pieteikt Latvijas dizaina lepnumus

14/08/2014

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā ārvalstīs izrādīs Latvijas dizaina veiksmes stāstus. Līdz 31.augustam tos iespējams pieteikt ceļojošajai izstādei PROUD LATVIA.

Lasīt tālāk ...

Izsludina iepirkumu Latvijas prezidentūras suvenīru iegādei

06/08/2014

Lai popularizētu augstvērtīgas vietējā dizaina preces, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts šodien, 6.augustā, izsludina iepirkumu Latvijas prezidentūras oficiālo reprezentācijas preču iegādei. Par reprezentācijas preci Latvijas prezidentūras viesiem izraudzīts latviešu lietišķās mākslas un dizaina priekšmets – svilpaunieks.

Lasīt tālāk ...

Izsludina iepirkumu par Latvijas laikmetīgā dizaina izstādes organizēšanu

22/07/2014

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros plānots veidot izstādi par Latvijas laikmetīgo dizainu. Lai to nodrošinātu, Kultūras ministrija izsludinājusi iepirkumu “Latvijas laikmetīgā dizaina izstādes idejas koncepcija un realizācija Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros 2015.gadā”.

Lasīt tālāk ...

Sagatavots informatīvs materiāls skolēniem par Latvijas prezidentūru ES Padomē

22/07/2014

Jau nākamā gada sākumā Latvija pārņems Eiropas Savienības Padomes prezidējošās valsts lomu. Tāpēc ir svarīgi, lai arī skolēni būtu informēti par prezidentūras būtību un Latvijas prezidentūras prioritātēm. Lai to nodrošinātu, sekretariāts sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju ir sagatavojis informatīva ielikuma maketu, kas tiks izsūtīts visām Latvijas skolām, kā arī ir pieejams sekretariāta mājas lapā.

Lasīt tālāk ...

Saeima ratificē ES Asociācijas nolīgumus ar Gruziju, Moldovu un Ukrainu

14/07/2014

Saeima pirmdien, 14.jūlijā, ārkārtas sesijā pieņēma un apstiprināja Asociācijas nolīgumus starp Eiropas Savienību (ES), Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Gruziju, Moldovu un Ukrainu, no otras puses.

Lasīt tālāk ...

Izsludināts projektu konkurss programmā „Atbalsts sabiedrības līdzdalībai Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē īstenošanā”

11/07/2014

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu izsludina atklātu projektu konkursu programmas „Atbalsts sabiedrības līdzdalībai Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē īstenošanā" ietvaros, kas tiek finansēts no valsts budžeta līdzekļiem.

Lasīt tālāk ...

loader

Ārlietu ministrija

es.gov.lv

Latvijas 10 gadus ES