Jaunumu RSS

ES2015 iekš draugiem.lv

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Kas ir prezidentūra ES Padomē?

Jaunumi sanemtFoto: ES2015.LV

Katra Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts rotācijas kārtībā uz sešiem mēnešiem kļūst par prezidējošo valsti un vada ES Padomes darbu. Prezidentūra ir iespēja katrai ES dalībvalstij neatkarīgi no tās lieluma vai iestāšanās laika ES ietekmēt ES dienaskārtību. Lasīt vairāk

Latvijas prezidentūras logo

Latvijas prezidentūras ES Padomē logo

 

Šī gada sākumā Ministru kabinets apstiprināja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo, kura pamatā likts arhetipisks dzirnakmens tēls. Latvijas prezidentūras logo autors ir dizaina grafiķis, Latvijas metāla naudas koncepcijas un dizaina autors Gunārs Lūsis. Lasīt vairāk

Iespēja atbalstīt prezidentūru

Prezidentūras ziedotāji un dāvinātājiFoto: Meritus Media

Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts aicina uzņēmējus un iedzīvotājus atbalstīt prezidentūras sagatavošanu un norisi Uzzināt vairāk

Jaunumi

AS „Rīgas Dzirnavnieks” prezidentūras laikā iepazīstinās ar Latvijas kulinārajām tradīcijām

29/10/2014

AS „Rīgas Dzirnavnieks” un Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts ir vienojušies piedāvāt prezidentūras viesiem Latvijā ātri pagatavojamās HERKULESS biezputras. Tā būs iespēja pašmāju uzņēmumam iepazīstināt ar putras ēšanas tradīcijām Latvijā un veicināt ekspertu uz ES dalībvalstīm.

Lasīt tālāk ...

Iznācis jaunais žurnāla „Latvijas intereses Eiropas Savienībā” numurs

28/10/2014

Latvijas intereses ESLatvijas Politologu biedrības veidotais žurnāla „Latvijas intereses Eiropas Savienībā” 2014.gada 3.numurs veltīts attīstības sadarbības tēmai, kas Latvijā ieguva aktualitāti līdz ar pievienošanos Eiropas Savienībai.

Lasīt tālāk ...

Noslēdzas prezidentūras mācības

28/10/2014

Līdz ar oktobra beigām Valsts administrācijas skolā noslēdzas prezidentūras centralizēti organizētās mācības. Pusotra gada garumā 1140 valsts pārvaldē strādājošie padziļināti apguvuši Eiropas Savienības institucionālo ietvaru, sarunu vešanas prasmes, lēmumu pieņemšanas un dokumentu izstrādes praksi.

Lasīt tālāk ...

Iespēja pieteikties dalībai ES Kohēzijas politikas konferencē

27/10/2014

Ar kohēzijas politikas jomu saistītie profesionāļi un akadēmiķi ir aicināti pieteikties dalībai starptautiskā konferencē par Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas politiku „Challenges for the New Cohesion Policy in 2014-2020: an academic and policy debate” ("Jaunās kohēzijas politikas izaicinājumi 2014.-2020. gadam: akadēmiska un politiska debate"), kas notiks Rīgā, 2015.gada 4.-6.februārī.

Lasīt tālāk ...

Paraksta deklarāciju par sadarbību ES jautājumu komunikācijā Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā

24/10/2014

Deklarācijas par sadarbībuFoto: Ārlietu ministrija

 24.oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs parakstīja Deklarāciju par sadarbību Eiropas Savienības jautājumu komunikācijā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā. Deklarāciju no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā puses parakstīja tās vadītāja Inna Šteinbuka un no Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā puses - tā vadītāja Marta Rībele.

Lasīt tālāk ...

Valdība skata prezidentūras sešu mēnešu programmas projektu

22/10/2014

2014.gada 21.oktobrī Ministru kabineta sēdē tika izskatīts informatīvais ziņojums “Par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sešu mēnešu darba programmas projektu”. Projekts definē Latvijas prezidentūras darba programmu, uz kuras balstīsies Eiropas Savienības Padomes darbība laika posmā no 2015.gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam.

Lasīt tālāk ...

loader

Ārlietu ministrija

es.gov.lv

Latvijas 10 gadus ES