Jaunumu RSS

ES2015 iekš draugiem.lv

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Kas ir prezidentūra ES Padomē?

Jaunumi sanemtFoto: ES2015.LV

Katra Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts rotācijas kārtībā uz sešiem mēnešiem kļūst par prezidējošo valsti un vada ES Padomes darbu. Prezidentūra ir iespēja katrai ES dalībvalstij neatkarīgi no tās lieluma vai iestāšanās laika ES ietekmēt ES dienaskārtību. Lasīt vairāk

Latvijas prezidentūras logo

Latvijas prezidentūras ES Padomē logo

 

Šī gada sākumā Ministru kabinets apstiprināja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo, kura pamatā likts arhetipisks dzirnakmens tēls. Latvijas prezidentūras logo autors ir dizaina grafiķis, Latvijas metāla naudas koncepcijas un dizaina autors Gunārs Lūsis. Lasīt vairāk

Iespēja atbalstīt prezidentūru

Prezidentūras ziedotāji un dāvinātājiFoto: Meritus Media

Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts aicina uzņēmējus un iedzīvotājus atbalstīt prezidentūras sagatavošanu un norisi Uzzināt vairāk

Jaunumi

“Pats ātrākais igaunis” Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātā

22/09/2014

Jau nedēļu kopā ar citiem Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātā kā norīkotais nacionālais eksperts strādā arī Igaunijas Ārlietu ministrijas diplomāts Tomass Tīrs (Toomas Tirs). Viņš kopā ar sekretariātu būs visu prezidentūras laiku – līdz nākamā gada jūnija beigām. Tomass palīdzēs Latvijai prezidentūras darbos, savukārt savas zināšanas pēc tam varēs izmantot Igaunijas prezidentūras būvēšanā - tā ir abpusēji vērtīga iespēja gūt pieredzi, apmainīties idejām un veidot ilgtermiņa starpvalstu sadarbību.

Lasīt tālāk ...

Uzsākta pieteikšanās dalībai Otrajā Austrumu partnerības Jaunatnes forumā

19/09/2014

Aicinām pieteikties Otrajam Austrumu partnerības Jaunatnes forumam, kas notiks Rīgā 2015.gada 9.-11. februārī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

Lasīt tālāk ...

Izskata prezidentūras sešu mēnešu programmu

18/09/2014

Trešdien, 17.septembrī, Saeimā notika kārtējā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē parlamentārās dimensijas plānošanas komitejas sēde. Sēdes sākumā komitejas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa norādīja, ka, ņemot vērā prezidentūras tuvošanos, sēdē plānots izskatīt prezidentūras sešu mēnešu programmu, parlamentāro sanāksmju tēmas, kā arī prezidentūras parlamentāro dāvanu, kultūras programmas un komunikācijas stratēģijas piedāvājumu.

Lasīt tālāk ...

Lattelecom maratonā iekļauj īpašu prezidentūras kilometru

17/09/2014

Trešdien, 17.septembrī, oficiāli atklāta reģistrēšanās nākamā gada Lattelecom Rīgas maratonam, kas tieši pēc astoņiem mēnešiem vienuviet pulcēs vairākus desmitus tūkstošu sportot gribētājus un viņu atbalstītājus. 2015.gada Lattelecom Rīgas maratonā būs iekļauts arī īpašs Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē veltīts kultūras kilometrs.

Lasīt tālāk ...

Prezidentūras darba grupu vadītāji iejūtas tulku ādā

11/09/2014

Šonedēļ Rīgā prezidentūrā iesaistītajiem ministriju pārstāvjiem, kas nākamgad vadīs Eiropas Savienības Padomes darba grupas, norit praktiskais tulkošanas seminārs. Tā laikā dalībniekus profesionāli sagatavo darbam ar tulkiem, lai sanāksmes un citi prezidentūras pasākumi noritētu maksimāli efektīvi.

Lasīt tālāk ...

Latvijas pašvaldības saņem ES karogu dāvinājumu

10/09/2014

Šodien, 10.septembrī, Latvijas Pašvaldību savienības Domes sēdē Latvijas pašvaldības saņēma Eiropas Savienības karogus. ES karogi ir Eiropas Komisijas pārstāvniecības dāvana visām pašvaldībām, lai sveiktu ar gaidāmo Latvijas prezidentūru ES Padomē.

Lasīt tālāk ...

loader

Ārlietu ministrija

es.gov.lv

Latvijas 10 gadus ES