Jaunumu RSS

ES2015 iekš draugiem.lv

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Jaunumi

Apkopoti rezultāti nevalstisko organizāciju realizētajiem prezidentūras projektiem

27.11.2015.

Projekta „Globālā izglītība - iesaistei, izaugsmei, ilgtspējai'' noslēguma pasākuma dalībnieki. Foto: Izglītības attīstības centrsLai veicinātu pilsoniskās sabiedrības līdzdalību Latvijas prezidentūras norisē, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu rīkoja atklātu projektu konkursu nevalstiskajām organizācijām pasākumu rīkošanai, kas sniedza ieguldījumu Latvijas prezidentūras ES Padomē programmas mērķu īstenošanā un saturiski atbilda prezidentūras prioritārajiem darba virzieniem.

Lasīt tālāk ...

Izcilības balvas kultūrā laureāti 2015.gadā bija plaši pārstāvēti prezidentūras kultūras programmā

26.11.2015.

Par Izcilības balvas kultūrā laureātiem 2015.gadā kļuvuši ērģelniece Iveta Apkalna, animācijas filmu režisore Signe Baumane un scenogrāfs Andris Freibergs, kurus Nacionālā kultūras padome izvirzījusi apbalvošanai no četrpadsmit pieteiktajiem kandidātiem. Visi trīs laureāti piedalījās Latvijas prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmā.

Lasīt tālāk ...

Līdz ar dalību 56.Venēcijas mākslas biennālē noslēdzas Latvijas prezidentūras kultūras programma

26.11.2015.

VenecijaLīdz ar 56.Starptautiskās Venēcijas mākslas biennāles izskaņu noslēgusies arī izstāde "Ornamentālisms. Purvīša balva. Latvijas laikmetīgā māksla" un līdz ar to arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programma. Izstādē ar saviem darbiem piedalījās astoņi Latvijas mākslinieki, to apmeklēja gandrīz 40 000 interesentu. Izstāde saņēmusi gan Latvijas, gan starptautisko mākslas profesionāļu pozitīvu novērtējumu.

Lasīt tālāk ...

Ārlietu ministrs pateicas Latvijas diasporai Beļģijā par ieguldījumu Latvijas prezidentūrā

16.11.2015.

Svētdien, 15.novembrī, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Latvijas diasporu Beļģijā, kuras laikā ministrs klātesošos apsveica ar gaidāmo Latvijas valsts dzimšanas dienu un pateicās par līdzšinējo ieguldījumu Latvijas valsts labā, un īpašo lomu Latvijas prezidentūrā Eiropas Savienības Padomē.

Lasīt tālāk ...

Konferencē atskatīsies uz tulkošanu Latvijas prezidentūrā

02.11.2015.

PIektdien, 6.novembrī, Ārlietu ministrijā notiks ikgadējā ES daudzvalodības jautājumiem veltītā konference „Latviešu valoda Eiropas Savienībā – vienota izpratne par tulkošanas kvalitāti", kurā tiks pārrunāti tulkošanas jautājumi ES iestādēs. Papildus tiesību aktu izstrādes un terminoloģijas jautājumiem īpaša uzmanība tiks pievērsta rakstiskās tulkošanas kvalitātei, kā arī tulkotāju izglītībai un tulkošanas kvalitātes nodrošināšanai aizvadītajā Latvijas prezidentūrā Eiropas Savienības Padomē.

Lasīt tālāk ...

EU2015.LV

Ārlietu ministrija