Jaunumu RSS

ES2015 iekš draugiem.lv

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Kas ir prezidentūra ES Padomē?

Jaunumi sanemtFoto: ES2015.LV

Katra Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts rotācijas kārtībā uz sešiem mēnešiem kļūst par prezidējošo valsti un vada ES Padomes darbu. Prezidentūra ir iespēja katrai ES dalībvalstij neatkarīgi no tās lieluma vai iestāšanās laika ES ietekmēt ES dienaskārtību. Lasīt vairāk

Latvijas prezidentūras logo

Latvijas prezidentūras ES Padomē logo

 

Šī gada sākumā Ministru kabinets apstiprināja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo, kura pamatā likts arhetipisks dzirnakmens tēls. Latvijas prezidentūras logo autors ir dizaina grafiķis, Latvijas metāla naudas koncepcijas un dizaina autors Gunārs Lūsis. Lasīt vairāk

Iespēja atbalstīt prezidentūru

Prezidentūras ziedotāji un dāvinātājiFoto: Meritus Media

Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts aicina uzņēmējus un iedzīvotājus atbalstīt prezidentūras sagatavošanu un norisi Uzzināt vairāk

Jaunumi

Valsts sekretāru darba tikšanās ES institūcijās

30/09/2014

1. un 2. oktobrī Latvijas Republikas ministriju valsts sekretāri, gatavojoties Latvijas prezidentūrai ES Padomē, apmeklēs ES institūcijas. Turpinot aktīvo sadarbību ar ES institūcijām prezidentūras sagatavošanā, ministriju valsts sekretāri Briselē izvērtēs paveikto sagatavošanas procesā, kā arī iezīmēs svarīgākos vēl veicamos priekšdarbus līdz Latvijas prezidentūras ES Padomē sākumam 2015. gada 1. janvārī.

Lasīt tālāk ...

Aicina piedalīties fotokonkursā „Jauniešu nodarbinātība Eiropas Savienībā”

26/09/2014

Lai motivētu jauniešus aktīvi līdzdarboties Latvijas un Eiropas Savienības politiskajos, ekonomiskajos un sociālajos procesos un veicinātu interesi par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, jaunieši aicināti piedalīties fotogrāfiju konkursā „Jauniešu nodarbinātība Eiropas Savienībā”. Konkursam jāiesūta paša uzņemta fotogrāfija, kurā attēlots, kā veicināt jauniešu nodarbinātību. Fotogrāfijas konkursam var iesūtīt līdz 1.decembrim.

Lasīt tālāk ...

Prezidentūra svin Eiropas Valodu dienu un aicina pieteikties tulku vakancēm!

26/09/2014

Šodien, 26. septembrī, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs jau tradicionāli ar īpašiem pasākumiem atzīmē Eiropas Valodu dienu. Tajos akcentē valodu daudzveidību Eiropā un iedrošina cilvēkus mācīties arvien jaunas valodas, kas mūsdienu globālajā pasaulē dod daudz priekšrocību jebkurā dzīves jomā.

Lasīt tālāk ...

Atvērto durvju dienā Saeima piedāvās Latvijas prezidentūrai ES veltītu ekspozīciju

25/09/2014

Saeima piektdien, 26.septembrī, Atvērto durvju dienā visus aicina apmeklēt īpašu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē veltītu ekspozīciju – aplūkot infografikas, videosižetus un citus informatīvos materiālus par prezidentūras parlamentāro dimensiju. Kā ierasts, interesentiem būs iespēja arī aplūkot Saeimas namu, iepazīt tā arhitektūru un vēsturi un gūt ieskatu deputātu ikdienas darbā. Apmeklēt Saeimu īpaši aicināti skolēni.

Lasīt tālāk ...

Kori aicināti piedalīties prezidentūras kultūras programmas noslēguma pasākumā

24/09/2014

No 2015. gada 25.-28.jūnijam Latvijā norisināsies 8. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēgums. Ikviens koris ir aicināts pieteikties dalībai dziesmu svētkos līdz 2014.gada 15.novembrim. 

Lasīt tālāk ...

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā informē par prezidentūras budžetu

23/09/2014

23.septembrī Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras ES Padomē budžetu. Informācija tika sniegta par 2013.gada veiktajiem izdevumiem, kā arī plānoto 2014. un 2015.gadā.

Lasīt tālāk ...

loader

Ārlietu ministrija

es.gov.lv

Latvijas 10 gadus ES