Jaunumu RSS

ES2015 iekš draugiem.lv

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Kas ir prezidentūra ES Padomē?

Jaunumi sanemtFoto: ES2015.LV

Katra Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts rotācijas kārtībā uz sešiem mēnešiem kļūst par prezidējošo valsti un vada ES Padomes darbu. Prezidentūra ir iespēja katrai ES dalībvalstij neatkarīgi no tās lieluma vai iestāšanās laika ES ietekmēt ES dienaskārtību. Lasīt vairāk

Latvijas prezidentūras logo

Latvijas prezidentūras ES Padomē logo

 

Šī gada sākumā Ministru kabinets apstiprināja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo, kura pamatā likts arhetipisks dzirnakmens tēls. Latvijas prezidentūras logo autors ir dizaina grafiķis, Latvijas metāla naudas koncepcijas un dizaina autors Gunārs Lūsis. Lasīt vairāk

Iespēja atbalstīt prezidentūru

Prezidentūras ziedotāji un dāvinātājiFoto: Meritus Media

Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts aicina uzņēmējus un iedzīvotājus atbalstīt prezidentūras sagatavošanu un norisi Uzzināt vairāk

Jaunumi

BMW Group un Inchcape BM Auto kļūst par Latvijas prezidentūras oficiālo partneri

27/08/2014

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē autotransporta pakalpojumus nodrošinās BMW Group un Inchape BM Auto. To trešdien, 27.augustā, preses konferencē paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, nosaucot pirmo Latvijas prezidentūras oficiālo partneri.

Lasīt tālāk ...

A.Matīss tiekas ar Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētāju

27/08/2014

Otrdien, 26.augustā, satiksmes ministrs Anrijs Matīss tikās ar Eiropas Parlamenta (EP) Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētāju Mihaelu Krāmeru (Michael Cramer). Sarunas laikā A.Matīss iepazīstināja M.Krāmeru ar gatavošanos Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē un izvirzītajām Latvijas horizontālajām prioritātēm - ES konkurētspējas sekmēšanu, digitālās vides iespēju izmantošanu, kā arī ES lomas pasaulē stiprināšanu.

Lasīt tālāk ...

Aug iedzīvotāju informētība par Latvijas prezidentūru

27/08/2014

Vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas iedzīvotāju zina, ka Latvija 2015.gada 1.janvārī kļūs par prezidējošo valsti Eiropas Savienības Padomē, vēsta jaunākā pētījuma centra SKDS sabiedriskās domas aptauja. Iedzīvotāju informētības līmenis par Latvijas prezidentūru pakāpeniski palielinās, un kopš šī gada februāra tas audzis par 5 procentpunktiem.

Lasīt tālāk ...

Aicinājums uz preses konferenci par uzņēmēju iesaisti Latvijas prezidentūras nodrošināšanā

25/08/2014

Aicinām mediju pārstāvjus trešdien, 27.augustā, plkst. 16.00 uz preses konferenci Ārlietu ministrijā par sadarbību ar uzņēmējiem Latvijas prezidentūras ES Padomē veidošanā un norisē.

Lasīt tālāk ...

Latviešu oriģinālopera “Valentīna” ceļos uz Berlīni

22/08/2014

Latvijas Nacionālā opera jaunajā sezonā piedāvās pasaules pirmatskaņojumu starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pirmajai operai “Valentīna”. Opera nākamā gada maijā tiks izrādīta arī Berlīnes operas namā (Deutsche Oper Berlin), un iestudējuma pirmizrāde Vācijā būs viens no nozīmīgākajiem Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas pasākumiem ārpus Latvijas.

Lasīt tālāk ...

Aicina pieteikt Latvijas dizaina lepnumus

14/08/2014

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā ārvalstīs izrādīs Latvijas dizaina veiksmes stāstus. Līdz 31.augustam tos iespējams pieteikt ceļojošajai izstādei PROUD LATVIA.

Lasīt tālāk ...

loader

Ārlietu ministrija

es.gov.lv

Latvijas 10 gadus ES