Jaunumu RSS

ES2015 iekš draugiem.lv

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Jaunumi

Prezidentūra liks paskatīties uz sevi no malas

18.12.2014.

Daugavpils bāra «Artilērijas pagrabi» īpašnieks Andrejs Faibuševičs un politoloģe Žaneta OzoliņaDaugavpils bāra «Artilērijas pagrabi» īpašnieks Andrejs Faibuševičs intervē politoloģi Žanetu Ozoliņu.

Kas būs Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē galvenās prioritātes un kā tās tika pieņemtas? Tas bija valdības lēmums?

Sabiedrība par Latvijas prezidentūras prioritātēm diskutēja jau 2012. un 2013.gadā. Debates norisinājās 5 Latvijas pilsētās un tajās piedalījās vairāk nekā tūkstotis dalībnieku, pārstāvot visdažādākās iedzīvotāju grupas – uzņēmējus, jauniešus, zinātniekus, seniorus.

Lasīt tālāk ...

Ezerkauliņi prezidentūras viesiem nodrošinās veselīgus dārzeņus

17.12.2014.

Līguma parakstīšana ar SIA "Baltijas dārzeņi" Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts parakstījis sadarbības līgumu ar SIA „Baltijas Dārzeņi", kas paredz prezidentūras delegātiem un viesiem piedāvāt Latvijā audzētus burkānus.

Lasīt tālāk ...

Edgars Rinkēvičs informē par Latvijas prezidentūras ES Padomē programmu un pateicas Itālijai par paveikto

16.12.2014.

16. decembra ES Vispārējo lietu padome Briselē apsprieda 18.-19. decembrī gaidāmās Eiropadomes secinājumus, akcentējot svarīgākos darba kārtības jautājumus Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs informēja arī par Latvijas priekšlikumiem Eiropas Semestra īstenošanai un iecerēm digitālajā sektorā.

Lasīt tālāk ...

ES izglītības eksperti Rīgā izvērtēs turpmāko sadarbību

16.12.2014.

Pulcējot 68 izglītības jomas amatpersonas no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm, 17.–18. decembrī Rīgā noritēs augsta līmeņa ekspertu darba grupas sanāksme izglītības un apmācības jautājumos. Tikšanās laikā amatpersonas ieskicēs nozares prioritātes tuvākajiem gadiem. Šis būs jau otrais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasākums, kas tiek rīkots Latvijas prezidentūras ES Padomē ietvaros.

Lasīt tālāk ...

Latvija ir Eiropas digitālā lielvalsts

15.12.2014.

Skolēns Aleksejs Popovs sarunājasLatvijas Mobilais Telefons (LMT) valdes priekšsēdētājs Juris Binde un skolēns Aleksejs Popovs ar Latvijas Mobilais Telefons (LMT) valdes priekšsēdētāju Juri Bindi

Jūsuprāt, kāpēc jauniešiem būtu jāpievērš uzmanība faktam, ka Latvija kļūs par prezidējošo valsti Eiropas Savienības (ES) Padomē?
Pirmkārt jau tāpēc, ka tas ir vēsturisks notikums – Latvija pirmo reizi uzņemas šādu pienākumu. Jaunieši ir tie, kuri veidos mūsu valsts nākotni, līdz ar to jums būtu vērtīgi saprast procesus, kas notiek tagad, īpaši tos, kas attiecas uz Latvijas lomu pasaulē. Otrkārt, Latvijas prezidentūra kā vienu no prioritātēm ir izvirzījusi digitālās Eiropas attīstību. Manuprāt, ne tikai interesanti, bet arī vērtīgi ir sekot līdzi notikumiem, kurus Latvijā nākamā pusgada laikā pieņemsim, jo tas lielā mērā ietekmēs mūsu nākotni.

Lasīt tālāk ...

Ārlietu ministrija

es.gov.lv

Latvijas 10 gadus ES