Sekretariāts izbeidza darbību 2015.gada 31.decembrī. Mājaslapas saturs vairs netiek atjaunots.

Jaunumu RSS

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Izsludina iepirkumu Latvijas prezidentūras suvenīru iegādei

06/08/2014

Lai popularizētu augstvērtīgas vietējā dizaina preces, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts šodien, 6.augustā, izsludina iepirkumu Latvijas prezidentūras oficiālo reprezentācijas preču iegādei. Par reprezentācijas preci Latvijas prezidentūras viesiem izraudzīts latviešu lietišķās mākslas un dizaina priekšmets – svilpaunieks.

Prezidentūras reprezentācijas preces ir tradicionāla prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas sastāvdaļa. Tradīcija paredz, ka kolēģiem no citām valstīm un ES institūcijām kā reprezentācijas preces tiek pasniegtas kaklasaites vīriešiem un šalles vai lakatiņi sievietēm. Latvijas prezidentūras kaklasaites būs no zīda, taču šalles tiks darinātas no mūsu reģionam raksturīgā materiāla – lina. Par kaklasaites raksta autoru izvēlēts tekstilmākslinieks Arvīds Priedīte. Savukārt tiesības radīt šalles koncepciju ieguva māksliniece Kristīne Ramane.

Arvīds Priedīte ir tekstilmākslinieks un interjera dizaineris, viņa darbi iepirkti izstādīšanai daudzos muzejos. A.Priedīte ir arī Latvijas Bankas monētu autors, no kurām divas – Barons Minhauzens un Laimes monēta – atzītas par gada monētām Latvijā. Kristīne Ramane ir tekstilmāksliniece ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Viņas darbi atrodas privātkolekcijās ne tikai Latvijā, bet arī Beļģijā, Francijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Japānā un citās pasaules valstīs.

Prezidentūras viesiem, kuri ieradīsies Latvijā, plānots dāvāt no māla veidotus svilpauniekus. Svilpaunieks ar savu dzidro skaņu stāsta par latviešu tautas keramikas tradīcijām, vēstot par gadu simtiem rūpīgi kopto amata prasmi.

Papildus tam prezidentūras protokolārajām vajadzībām plānots iegādāties kakla lentas, bagāžas piekarus un lietussargus.

Dalība atklātajā konkursā sniedz iespēju Latvijas uzņēmējiem apliecināt savas spējas un prasmes piedāvāt augstvērtīgas vietējā dizaina preces, kuras plānots pasniegt Latvijas prezidentūras viesiem. Sagaidāms, ka pusgada laikā Latvijas prezidentūras pasākumus Latvijā apmeklēs aptuveni 25 tūkstoši delegātu, to skaitā ES dalībvalstu ministri, augstākās amatpersonas, nevalstisko organizāciju un ārvalstu mediju pārstāvji. Reprezentācijas preces ārvalstu viesiem vēstīs par Latvijas dizaina augsto kvalitāti un oriģinalitāti, palīdzot stiprināt Latvijas uzņēmēju tēlu.

Atklāta konkursa nolikums

Piedāvājuma iesniegšanas termiņš ir 2014.gada 29.septembris plkst. 13:00.

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē norisināsies 2015.gada 1.pusgadā.

pdfIepriekšējo prezidentūru reprezentācijas preces

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Lapinska
Projektu koordinatore
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts
Tālr.: 67011781, Mob.: 25633674
E-pasts: Lasma.Lapinska@es2015.lv

 

Drukāt

EU2015.LV

Ārlietu ministrija