Sekretariāts izbeidza darbību 2015.gada 31.decembrī. Mājaslapas saturs vairs netiek atjaunots.

Jaunumu RSS

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Kori aicināti piedalīties prezidentūras kultūras programmas noslēguma pasākumā

24/09/2014

No 2015. gada 25.-28.jūnijam Latvijā norisināsies 8. Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēgums. Ikviens koris ir aicināts pieteikties dalībai dziesmu svētkos līdz 2014.gada 15.novembrim. 

Ziemelu un Baltijas valstu dziesmu svetkiDziesmu svētkos piedalīsies aptuveni 10 000 dalībnieki. Svētki dos iespēju dalībniekiem izjust dziesmu svētku kopības atmosfēru un svinēt divus nozīmīgus kultūras notikumus – Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku divdesmito gadskārtu un Latvijas prezidentūras kultūras programmas noslēgumu. Par godu prezidentūrai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dalībnieku pulkam pievienosies arī kori no Itālijas un Luksemburgas, kuras ir ES Padomes prezidējošās valstis pirms un pēc Latvijas.

Svētkus atklās šo svētku tradīcijas aizsācējam, diriģentam Imantam Kokaram (1921. – 2011.), veltīts koncerts. Dziesmu svētku laikā plānotas koru meistarklases, reģionālie koncerti Latvijas pilsētās, svētku gājiens un noslēguma lielkoncerts Mežaparka Lielajā estrādē.

Kopš tradīcijas sākuma svētki vismaz reizi jau ir notikuši visās Baltijas un Ziemeļu valstīs.

Lai pieteiktos, kori aicināti aizpildīt pieteikuma anketu dziesmu svētku mājas lapā

Latvija būs ES Padomes precizējošā valsts 2015.gada pirmajā pusgadā. Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas mērķis ir iedvesmot Eiropas sabiedrību un veicināt Latvijas atpazīstamību. Programmā iekļautie pasākumi parādīs Latviju kā daudzpusīgu kultūras iedvesmas centru un izcilu kultūras tūrisma galamērķi, demonstrējot mūsu kultūras sasniegumus Latvijā un citās ES dalībvalstīs, kā arī valstīs ārpus Eiropas un starptautiskajās organizācijās.

 


Informāciju sagatavoja:

Ieva Baltiņa
Projektu koordinatore
Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts
Mob.: 25708873
E-pasts: ieva.baltina@es2015.lv

 

Drukāt

EU2015.LV

Ārlietu ministrija