Sekretariāts izbeidza darbību 2015.gada 31.decembrī. Mājaslapas saturs vairs netiek atjaunots.

Jaunumu RSS

ES2015 on Flickr

ES2015 on Twitter

ES2015 on Linkedin

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts

Kultūras programma

Latvijas prezidentūrai ES Padomē bija iespēja dot savu ieguldījumu ne tikai politiski risināmo jautājumu darba kārtībai, bet arī iedvesmot Eiropas sabiedrību ar publiskās diplomātijas un daudzveidīgu un izcilu kultūras programmas piedāvājumu.

Uzsākot darbu pie prezidentūras kultūras programmas, tika ņemta vērā vairāku starptautiski nozīmīgu notikumu secīga un vienlaicīga norise. Tā bija lieliska iespēja saliedēt Latvijas resursus un izveidot spilgtu un efektīvu prezentāciju gan galveno prezidentūras sanāksmju norises vietās Rīgā, Briselē un Luksemburgā, gan citās valstīs. Prezidentūras nodrošināšana, kas sākās uzreiz pēc Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga-2014 norises, radīja labvēlīgus priekšnoteikumus ilgtermiņa sadarbībai un kvalitatīvu projektu izvēlei, ko iespējams integrēt un prezentēt prezidentūras pasākumu piedāvājumā. 


Prezidentūras kultūras programmas ziņas, pasākumu kalendārs, kā arī foto un video galerijas apskatāmas Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē oficiālajā mājaslapā: eu2015.lv/kultura.


2015.gada pirmajā pusē, kad Latvija bija prezidējošā valsts ES Padomē, Latvijas iedzīvotāji varēja baudīt arī kultūras programmu – itāļu mākslas izstādi mākslas muzejā “Rīgas birža” no februāra līdz aprīlim, Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas “Ziemeļblāzma” pirmatskaņojumu Latvijas Nacionālajā operā 27.aprīlī, fotogrāfiju izstādi “Edvards Šteihens. Portreti” Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” no jūnija līdz augustam un Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus 25.-28.jūnijā.

Kultūras programmu pasaulē reprezentēja sešas tematiskās līnijas: Vienotas Eiropas ideja, Otrā Pasaules kara beigas, Ceļš uz laikmetīgo profesionālajā mākslā, Mākslas žanru sintēze un sabiedrības aktualitāšu integrācija mākslā, Dziesmu un deju svētki dzintara ceļā, Diasporas iesaistīšana prezidentūrā.

Tematiskās līnijas iedzīvināja mākslinieki gan Eiropā – Beļģijā, Francijā, Itālijā, Lielbritānijā, Luksemburgā, Vācijā, gan arī citur pasaulē - ASV, Baltkrievijā, Krievijā, Ķīnā, Ukrainā. Prezidentūras kultūras programma ietvēra akadēmiskās un džeza mūzikas koncertus, mākslas izstādes, operas, baleta un teātra izrādes, arī multimediālus projektus, literatūras lasījumus un kino dienas.

Latviju prezentēja starptautiski atzīti mākslinieki un kolektīvi – "Kremerata Baltica", Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris, Raimonds Pauls un "Latvijas Radio Big Band", "Sinfonietta Rīga", Valsts akadēmiskais koris "Latvija".

Kultūras programmas izveide bija lieliska iespēja demonstrēt gan Latvijas kultūras tradīcijas un to pārmantojamību mūsdienās, gan jaunu ideju, iniciatīvu rašanos, gan radošo industriju attīstību. Turklāt tā bija iespēja ievērojamam skaitam viesu pārliecinoši parādīt Rīgu kā kultūrtūrisma galamērķi.

Kulturas programma 5000 infografika

Drukāt

EU2015.LV

Ārlietu ministrija